JCPARTNERS CZ

..život je jen časový interval, který musíme nějak vyplnit, jak ? to už je na každém z nás...

Den otců aneb Dia dos pais

Na neděli 9.8.2009 připadá svátek den otců. Svátek v Brazílii velmi oblíbený a všemožnými způsoby slavený. Tak jako v čechách den matek, či dřívější MDŽ. Jak?

Svátek otců je stejně tak oblíbený jako svátek matek či v bývalém československu či v některých post komunistických státech mezinárodní den žen (například v bývalé africké portugalské kolonii Guinee Bissao - na ostrovech Bubaque se slaví MDŽ velmi bouřlivými tanečky místních korpulentních dam).


Ale zpět do Brazílie, obchodní domy, krámky samozřejmě připravují dlouhé týdny předem masivní reklamní akce, slevy , zaručené speciální dárky pro otce. Shopping centra jsou přeplněná omladinou, která  nakupuje vše možné i nemožné od Ipodu, mobilu, triček až po GPS, knižní novinky vína či kosmetiku mistních brandu jako Natura, Armazen Amazonica, Mahagony či Boticario.


Rodinná oslava se organizuje at už v pronajaté chatě = chacara, či v restauraci, kde se v neděli pojída BBQ, churrazco, grilované maso nejlepši je picanha, ci filet minhon , maminha.


Některé rodinky pojimají svátek otců jako možnost picknicku v parku, přírodě nebo při chytání ryb, to je aktivita velmi populární, existují privátní rybníky, kde si zajedete chytíte si rybu a majitel vam ji v prilehle restauraci promptně připraví, vše se zapíjí vínem, pivem a caipirinhou.


Zajímavé je, že i zaměstavatelé ve výrobních firmách, tento svátek velmi ctí, a například v pátek před svatkem otců se konná ranní speciální snídaně pro muže především, kde se podavají do 9:00 dobroty typu, pao de qeijo, dortíčky, míchaná vajíčka, výběr z přírodních džusů, čaj, káva,  prostě kontinentální snídaně.


Oběd je většinou okořenen exclusivním masíčkem filet minhon, opět moučník a navíc se podává zmrzlinový pohár s ovocem. Samozřejmostí je dárek od firmy, který dostane každý muž (nejen otcové). Jedná se bud o kosmetický balíček, holicí balíček, či balíček na udržbu ošacení či bot.


Byl jsem velmi překvapen, že to na co jsme v ČR zvyklí při oslavách MDŽ či dne matek, je samozřejmostí i pro muže. Což je záležitost velmi příjemná, možná hodná následování ....


 


 


 

08.08.2009 00:00:00Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se