JCPARTNERS CZ

..život je jen časový interval, který musíme nějak vyplnit, jak ? to už je na každém z nás...

Zahraniční investice v Brazílii v roce 2009: 11 mld.USD

Příliv zahraničních investic v Brazílii v prvních pěti měsících roku 2009 dosáhl 11,2 miliard USD, což představuje od roku 1999 největší objem přímých investic nadnárodních firem. Potvrzuje to vysoký potenciál Brazílie - jako vysoce atraktivní trh, který i v období celosvětové hospodářské krize vykazuje positivní vývoj,resp. není tak významně zasažen jako ostatní evropské či americké trhy.


Multinárodní firmy, které se zaměřují na perspektivní dlouhodobé trhy, vnímají Brazílii jako významného člena G20 a BRIC, rovněž jako stabilní ekonomiku Latinské Ameriky a ekonomického tahouna Mercosuru. Mezi významné firmy, které v prvním pololetí roku 2009 investovaly v Brazílii patří jihokorejská firma LG, která v továrně v Tabuate vyrábí notebooky, plán pro tento rok je 200 tisíc notebooků. Tímto LG v Brazílii stane druhou největší výrobní firmou LG po mateřské továrně v Korei.


Také italská pneu výrobní firma Pirelli, zvolila Brazílii jako hlavní cílovou zemi pro své zahraniční investice v roce 2011. Firma bude investovat 200 milionů USD do rozvoje třech výrobních továren v Brazílii a také do výzkumu a vývoje v Brazílii. Ještě před několika lety patříla  Brazílie a Mexico mezi hlavní obchodní lídry v Latinské Americe, dnes je již jasné, že nejsilnější ekonomikou latinské ameriky je Brazílie.

13.07.2009 20:50:04


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se