JCPARTNERS CZ

..život je jen časový interval, který musíme nějak vyplnit, jak ? to už je na každém z nás...

Výlet do hor Cunha a cesta smrti do Paraty v Rio de Janeiro

Na druhý týden v červnu připada v Brazílii dovolená - Corpus Cristi a tak jsme se rozhodli podniknout výlet do horského střediska Cunha a přímořského letoviska ve státě Rio de Janeiro Paraty. Horská oblast Cunha je místo téměř bohem zapomenuté a i když je pouze 230 km od Sao Paula, životní styl je v Cunha velmi příjemně odpočinkový, ospalý a tak nějak lidstější.


Cesta autem probiha relativně poklidně neb ze Sao Paula je to cca 200 km po dálnici Dutra, kde asi třikrát zastavíte a zaplatíte pedagio-poplatek za dálnici, a dále za poutním městem Aparecida, odbočíte doprava a cca 50 km vzhůru do hor do letoviska Cunha. Je fakt, že jiná auta než VW brouk neboli Fusca v Cunha neuvidite, vzhledem k hornatému terénu a kopcovitosti města a okolí se není čemu divit, tak jsem byl rád že jsme take broučkem přijeli. Ubytování je velmi příjemné v pousadě - hotelu - pensionu, v Cunha je opravdu velký výběr ruzných kategorií, lze říci ze čtyřdenní pobyt ve dvojici se snídani vyjde v solidní střední třídě na cca 700 Rs. tedy 7000 Kč. Levnější lze pořídit kolem 6000 Kč.  A výšší třída s privátní saunou či výrivkou je kolem 10000 Kč. Ve střední tříde mate rovněž saunu společnou a bazén je samozrejmostí.


Cunha jako turistické horské letovisko nabízí zejména příjemné výletu do okolí, vodopády a procházky po kopcích, konské vylety a užívání si pohody a čerstvého ovzduší a hlavně klídu. Pro obyvatele Sao Paula - paulistanos a Rio de Janeiro - cariocas, to je opravdu přijemne a ne příliš vzdálene místo k odfouknutí a relaxu.


Prave probíhala folklorní slavnost festa juninha neboli červnový svátek, a tak se slavilo,  na naměstí hrala hudba, místní tanečníci a karnevaloví hosté z Ria převedli slavnou tanenčí kraci quadrilla, a jedlo se pilo a hodovalo. Cunha je take oblíbeným místem umělců, keramické dilny, vyšívané dečky a čokoládové pochutiny nebo domací pivo z místního pivovaru lze ochutnat na každém rohu. Trochu to připomína moravské slavnosti.


Jak už jsem naznačil auto jen VW broucek cili fusca, neb je dobře stavěne na horské neudržované silnice, a do kopcu asi mimo Jeepu by to bylo obtižné.


Udělali jsme si výlet do mořskeho letoviska Paraty, což je krasné historické mesto přístav a s udržovaným kolonialním centrem, podoba se to Antigua Guatemala v Guatemale. Nicmoně jsme si nevšimli, že cesta do Paraty cca 50 KM byla uzavřena pro nesjízdnost. A tak jsme vyrazili a zahy by jasné že to pujde jen jedním smerem dolu k mori, neb se jednalo o cestu necestu plnou výmolů, ulomlů skal, bahenních močálů...meli jsme opravdu sevrene pulky, a i když jsem neveřící tak jsem se modlil abychom neskončili nekde v propasti či zapřiceni ve skalnim prusmyku. Nakonec  jsme uspesne dorazili k mori v Paraty, ale bylo jasne ze zpet to neni  mozne, neb zacalo prset a takove stoupani tak maximalne traktorem. Tedy jsme si uzili prijemne odpoledne u moře, a zpet jsme do Cunha museli objet 250 km, tedy o 200 km více než puvodní cesta k mori. Ale byla to zajímava dobrodužná zkušenost a jen potvrzuje, že Brazíliie je velmi bohatá na přírodní a turistiké zážitky, i kdyz poněkud drahá, ale každá sranda neco stojí :-)


 

23.06.2009 19:39:23Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se