JCPARTNERS CZ

..život je jen časový interval, který musíme nějak vyplnit, jak ? to už je na každém z nás...

GM v Brazílii mohla zachránit GM v USA

30 km od jihobrazilského Porto Alegre je výrobní továrna GM, která mohla zachránit koncern GM. Jak?


Montážní továrna v Gravataí, byla experimentálně vytvořena specialisty z Brazílie a USA, s cílem minimalizovat fixní náklady a stát se vysoce efektivní a flexibilní továrnou s vysokou konkurenceschopností a reakcí na potřeby trhu.


Celkově je ve výrobním komplexu Gravataí přítomno 17 firem, z toho 16 tvoří dodavatelé náhradních dílů  a součastí (sistemistas), kteří dodávají do GM Gravataí již hotové moduly určené pro finální kompletaci vozů.


Výrobní linka je jako každá jiná, rozdíl spočívá v tom, že 16 vstupních dodávacích linek je od každého jednotlivého dodavatele, tedy vše je sinchonizováno, a přímo se dodává a automaticky se provádí montáž již finálního vozu, kontrola a barva. Proces snižuje náklady, čas a umožňuje okamžitě reagovat na změny.


Princip 17 továren funguje jako condominio, tedy všichni platí část fixních nákladů na energie, vodu, teplo, ostrahua a restaruaci.


V USA neexistuje, žádná GM továrna , která by fungovala tímto moderním způsobem.


Každý pracovník v Gravataí vyrobí ročně 135 vozů,  v nedné z nejmodornějších továren na světě Japonské Mitsubishi, na jednoho pracovníka vychází 147 vozů.


Jeden vyrobený vůz v GM Gravataí stojí 500 USD méně než v jiné GM pobočce. Ukazuje se, že tento model výroby je správným směrem do budoucnosti.


 

08.06.2009 15:02:14Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se