JCPARTNERS CZ

..život je jen časový interval, který musíme nějak vyplnit, jak ? to už je na každém z nás...

Nejkrásnější město světa - Rio de Janeiro

Rio de Janeiro, patrně nejhezší město světa s famozní plaží Copacabana, Ipanema, homolí cukru - Pao de Acucar,  sochou krista a stadionem Maracana. Je kandidátským městem pro letní olympijské hry 2016. Město kde na vás dýchá kosmopolitní evropská atmosféra příjemným barů v centru města, promenáda po umělecné pláži Ipanema či beach voleybal a fotbal na Copacabamě.


Rio je město plné kontrastů, najedné straně super vyspělé moderní velkoměsto s cca 10 miliony obyvatel, moderním klimatizovaným metrem. Bývalé hlavní město Brazílie. S luxusním jachtařským klubem v centru města. Mnoho parků, promenád po plážích, muzeí a galerií. Obyvatelé Ria se nazývají Cariocas a jsou otevření a přatelští a prostě si umí užívat života. Město je velmi ambiciozní a je kandidátským městem pro LOH 2016. Fotbal je v Riu, ostatně jako v celé Bazílii na prvním místě. Kluby jako Botafogo, Flamengo, stadion Maracana jsou známé po celém světě.


Na druhou stranu Rio má také cca 1000 favel - slumů, kdy historicky nebyla živelné přistěhovalství z oblasti severovýchodu do Rio příliš řízeno, či regulováno. Dnes je zřejmé, že regulace je nutna, a současná pefektura Rio de Janeiro, se snaží výstavbou hraničních zdí a plotů zastavit živelné rozšiřování favel do zelené přírody, a lesoparků. To samozřejmě přináší nutnost investicí do infrastruktury, nemocnic, škol a výstavby nových bytových domů. Je zřejmé, že tato cesta je cestou správnou a že přesunem, obyvatel z favel do normalních čtvrtí se statndardní infrastrukturou se podaří snížit sociální napětí a zvýšení bezpečnosti ve městě. Je ale samozřejmé že tato cesta nebude snadná.


Rio je město kontrastů s velkou budoucností, obrovským turistickým potenciálem. Většina turistů při první návštěvě je šokovaná šarmem, krásou , přírodou , plážemi a pohodovou amtosférou. V tomto smyslu je Rio  číslo 1 na světě.

31.05.2009 18:46:38Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se