JCPARTNERS CZ

..život je jen časový interval, který musíme nějak vyplnit, jak ? to už je na každém z nás...

Krize nuti absolventy MBA v USA k navratu do Brazilie

S čerstvým diplomem MBA z americkych universit jako Pennsylvania, Standford, Northwestern  a Columbia University, mnoho mezinárodních absolventů se rozhoduje k navratu do svých zemí.


Brazilští ci argentiští absolventi v době krize vidí větší potenciál a příležitosti ve vlastní zemi než v zemi kde studovali.


 


To co dříve bylo poměrně standardním přístupem brazislkých studentu MBA programů v USA, tedy v prubehu dvouleteho náročného studia, získat praxi a zkušenosti v některém stažovém programu v bance ci investičním fondu,  a po absolvování nastoupit do téže banky, se bohužel dnes v době krize podaří jen velmi malé supince studentů. Tzv. plán B, tedy návrat do rodné země, je v současnosti plánem A, většina absolventů vidí větší potenciál v navratu do Brazílie a hlavně do hospodářského centra jižní ameriky Sao Paula.  To samozřejmě přináší i komplikaci, neb na stolech headhunteru se hromadí životopisy z kvalitních severoamerických universit a není výjimkou, že i rodilí američané s diplomem ze škol jako Berkley či MIT mají zájem o práci v Sao Paulu.


Positivní faktem zůstává, že Brazílie či Argentina byla světovou krizí zasažena méně než mnohé výspělejší ekonomiky.

31.05.2009 17:59:43Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se