JCPARTNERS CZ

..život je jen časový interval, který musíme nějak vyplnit, jak ? to už je na každém z nás...

Jazyková průprava do Brazílie

Je třeba umět portugalsky před příjezdem do Brazílie ?
Bohužel tak jako v ostatní Latinské Americe, bez znalosti španělštiny, resp. portugalštiny v Brazílii je to trochu obtížné, ať už cestovat nebo jen tak žít.
Na jednu stranu je ale famózní, že Vám stačí k procestování celého Latinoamerického kontinentu jen a pouze dva jazyky (nepočítam Guayanu kde je úředním jazykem angličtina, dále Surinam s holandštinou a Francouzskou Guayanu). Španělština nabírá na popularitě a v čechách je velmi rozšířená, portugalština ne příliš, je to škoda, neb se s ní domluvíte v Brazílii, Portugalsku, Kapverdách, Guinee Bissao, Angole a Mosambiku, rovněž v Melace v Malaisii, kde je silná minorita portugalských přistěhovalců, a vzpomínám si , že byli na portugalské kořeny velmi pyšní. Dále v Macau a samozřejmě ve East Timor uprostřed indonézských ostrovů a ostrůvků. Na první pohled se zdá, že je velmi příbuzná španělštině či francouzštině, no bohužel jen na první pohled. Je třeba se ji pilně učit, a poslouchat radio, telenovely a číst kde se dá a ono se to podá, řekl bych že po 3 měsících studia se dá naučit solidní základ. Se psaním je to trochu složitější, ale zase mnohem jednodušší než francouzština. A lze se vůbec domluvit anglicky v Brazílii? Ale ano, ale je třeba mít trochu štěstí, a narazit na studenta, který většinou anglicky umí. Velkou výhodou je brazilská vstřícnost, slušnost, a ohleduplnost, pro někoho z Evropy, až trochu zarážející, ale o to příjemnější. Tedy pokud se snažíte s někým domluvit, tak neuteče strachy či zarděn tak jak se to často stává i slušně anglicky hovořícím čechům v Praze, ale snaží se pomoci, a osloví i ostatní kolemjdoucí a nakonec se nějak domluvíte. Tedy má rada je trochu si zabrouzdat v portugalské konverzaci před návštěvou Brazílie, nebo se rovnou přihlásit na jazykový kurz Portuguese para estrangeiros, například ve škole Milenium, rua Agusta. Otevře se Vám nový svět a to doslova...
06.02.2009 16:03:59Komentáře

1 komentářů:
  • 12.03. 18:56, veldrane

    Souhlas. Cestoval sem mesic a bez portugalstiny jsem se obesel - jak pisete vstricnost lidi byla super takze sem vyridil vzdycky vsechno co sem potreboval. Nicmene mrzelo me to, prece jen si myslim ze se znalosti jazyka by zazitku bylo jeste vic :). Kazdopadne hodi se aspon mala znalost aspon jednoho romanskeho jazyka.


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se