JCPARTNERS CZ

..život je jen časový interval, který musíme nějak vyplnit, jak ? to už je na každém z nás...

Sao Paulo - hospodářský motor jižní ameriky

Sao Paulo, čtvrtá největší megalopole světa, 20 miliónů obyvatel, pro čecha věc težko představitelná, když celá ČR čítá polovinu. Jak se žije v SP ?
Na první pohled je to opravdu megalopole s několika obchodními centry, přejet na jednaní z jedne strany na druhou Vám zabere cca 2 hodiny, v dopravní špičce se toto může protáhnout na 4 hodiny, a stále jste v jednom městě. Velmi příjemným překvapením je moderní metro, které spolu s CPTM - příměstské vlaky tak jak je známe ze Sydney poskytuje spolehlivou, bezpečnou a příjemnou dopravu. Bohužel není dostupné do všech čtvrtí, tedy autobusové spojení je samozřejmě trochu zatíženejší, ale stále je to krása a procházka růžovou zahradou ve srovnání s Mexico City, nebo Bankgokem.
SP Capital jako hlavní město stejnojmenného státu spolu se státem Rio de Janeiro, zaujíma cca 50% brazilského průmyslu, v zásadě je možne zde najít jakoukoliv světovou firmu. Top avenida Paulista, je Wall Street Sao Paula, ale asi 100x vetší nez v NYC, je opravdu obrovská a spolu s parkem Trianom Maspi, je velmi příjemným cílem na procházení se po městě.
Dalším centrem je Berrini nebo Faria Lima, business třídy s mrakodrapy. Kulturní neboli staré centrum je Praca da Sé a Praca da Republica, koloritní centrum kde lze vidě a slyšet pouliční prodavače, eskamotéry a taky velmi velmi levně nakoupit na největší koncentraci obchodů ulice 25.de Marco, ulice 25.března.
SP je v podstatě placka, bez kopců , hor, naštěstí je zde několik krásných parků jako IBIRAPUERA, MASPI, AQUA BRANCA, kde si můžete udělat piknik, zahrat si fotbal, zaběhat, zacvičit si v posilovně pod širým nebem. Tedy toto vše tvoří ze 4.největší megalopole světa velmi atraktivní místo k žití a zábavě.
03.02.2009 18:07:24Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se